99/3/17
تعداد نظرات:0
11:54
شماره مطلب:139931738601
-A A +A

خانواده بزرگ ایران زمین، محیط بان محیط زیست

خانواده بزرگ ایران زمین، محیط بان محیط زیست
استاندار کرمان گفت: مسئولیت سنگین و خطیر حفظ محیط زیست، تنها وظیفه محیط زیست نیست؛ بلکه برعهده خانواده بزرگ ایران زمین است.
محمد جواد فدائی، استاندار کرمان در پیامی با گرامیداشت روز جهانی محیط زیست و هفته محیط زیست، حفظ محیط زیست را وظیفه همگانی دانست و بر حفظ اصول توسعه پایدار تاکید کرد.

متن پیام فدائی، استاندار کرمان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اصل پنجاهم قانون اساسی اشعار می‌دارد:

"در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می‌گردد. از این رو فعالیت‌های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند، ممنوع است."

بی شک اهمیت محیط زیست در حدی است که دین مبین اسلام، طبیعت و حفظ محیط زیست را امانتی از جانب خداوند در دست انسان می‌داند.

اصل پنجاهم قانون اساسی کشور، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و دولت تدبیر و امید، همگی برای حفاظت، صیانت و آرزوی داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی و تخریب است که این امر عزمی جدی برای حفظ، نگهداری و بهره برداری از مواهب زیبای زمین را می‌طلبد و این مهم، وظیفه همگانی مردم و مسئولین است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط بان، تقدیر از محیط بانان جانباز، تشکر از زحمات کارکنان سازمان حفاظت از محیط زیست و قدردانی از تشکل‌های مردم نهاد و همیاران که رابط بخش دولت و مردم هستند، یادآوری می‌ کنم که مسئولیت سنگین و خطیر حفظ محیط زیست؛ تنها وظیفه محیط زیست نیست؛ بلکه برعهده خانواده بزرگ ایران زمین است.

فرا رسیدن ۱۶ خرداد ماه، روز جهانی محیط زیست و آغاز هفته محیط زیست را که با شعار "جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه پایدار" نامگذاری شده است را به تمامی فعالان در این حوزه تبریک عرض کرده و آرزوی استانی سرسبز و عاری از هر گونه آلودگی را دارم.

محمد جواد فدائی
استاندار کرمان

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.